Otse põhisisu juurde

Miks on oluline vesi ja selle igapäevane tarbimine ehk alustame algusest

Vesi on oli ja jääb oluliseks osaks meie kõigi elus, kahjuks paljud inimesed ei armasta igapäevaselt vett juua, kuigi see on tegelikult eluliselt tähtis ja vajalik.

Kui suu juba kuivab, siis on keha juba veepuuduses.

Mõned faktid:
Vesi jaotub organismi kudedes ja organites ebaühtlaselt.
Veesisaldus inimese kehas:
Silmad 95 %
Kopsud 86%
Veri 85%
Aju 85%
Lihased 75%
Neerud 83%
Süda 75%
Luud - 22%
Kõige vähem vett leidub rasvkudedes. Mida rasvunum on organism, seda vähem on temas vett.
 
 
Mis juhtub, kui inimese kehas on veepuudus :
Kui inimesel on kehas 1% veepuuduses, siis tunneb ta janu
Kui veepuudus on kehas 2%, siis tekib rahutusetunne, väheneb söögiisu ja töövõime
4% veepuuduse korral - tekib iiveldus, pearinglus, väsimus, tüdimus sh halb meeleolu
6% veepuudus -tekivad kordinatsioonihäired ja kõnehäired.
10% - tekivad muutused südametöös ja vaja on juba meediku abi.
20%  - põhjustab surma. .


Vesi lahkub organismist neljal erineval viisil:
* uriini kaudu (1-1,5 liitrit ööpäevas)
* higina naha kaudu ( umbes 0,4 -0,5 liitrit ööpäevas)
* hingeõhuga kopsude kaudu ( umbes 0,3 -0,4 liitrit ööpäevas)
* väljaheidetega soolestiku kaudu ( umber 0,15-0,2 liitrit ööpäevas)

Ehk siis meie kehast lahkub ööpäevas ca 1,85 liitrit vett, seega on see ka minimaalne kogus, mida on oluline ka igapäevaselt tagasi tarbida. 


Kui palju peaks vett igapäevaselt jooma ?
Üldine soovitus on 35 ml keha kilogrami kohta
Lihasööjad peaksid jooma isegi kuni 45ml keha kilogrammi kohta. 

Ehk siis 80 kg kaaluv inimene, kes on lihasööja - peaks päeva jooksul jooma 3,6 liitrit puhast vett ja sinna hulka ei kuulu tee, kohvi jms. 
80 kg kaaluv inimene, kes liha ei söö peaks tarbima 2,8 liitrit vett päeva jooksul.

Kui arvestada sellega, et inimene on 12-14 tundi päevas ärkvel ja tegevuses, siis tunnis tuleks juua puhast ja mineraliseeritud vett ca 220 - 300 ml - mida ju ei olegi palju. 


Kõige lihtsam on seda teha nii, et inimesel on 1,5 liitrine pudel valmis ja joob selle ära 6 tunni jooksul, ülejäänud vajalik vee kogus jääb teise päeva poole peale, mida tuleks ära tarbida.

Eelkõige lähtu enda enesetundest, kuid tea - et kui sul huuled on juba kuivad, siis juba on sinu kehas veepuudus.
Siiski, inimesed - kes üldse ei joo vett, nad ei pruugi janu tundagi, sest keha on nii tohutus veepuuduses, et keha võtab sinu elus hoidmiseks vee kehasiseselt sealt, kust seda võtta annab, kuid sageli on need inimesed ka haiged, pahurad, kurjad - ehk siis nagu öeldakse "miks sa nii hapu näoga oled" - siis , see inimene ongi kehasiseselt nii hapu, mis tähendab, et tema keha keskkond on päris palju happe-alus tasakaalust väljas.


Keha omastab kõigeparemini just aluselist vett ehk bioloogiliselt omastatavat vett. 
Selleks, et muuta vesi vähegi sobivaks on mitu võimalust:
1. Lisada veele veidi soodat ja veidike himalajasoola, kusjuures seda segu ei ole soovitav pidevalt kasutada ,vaid väga lühiajaliselt, kuna sool tõmbab kehast vee välja.
2. Lisada veele sidruniviil ja juua see vesi ära esimese 10 minuti jooksul
3. Osta endale maailma kõige väiksem veefilter ehk coral mine - lisada üks filter 1,5 liitrile veele ja tarbida see ära 6 tunni jooksul. 
Valmis vesi sisaldab 79 erinevat mineraali, vesi on miinus laenguga ehk elavvesi ja omastub kehas kõige paremini.

Kui kraani vesi seedub meie kehas kuni 8 tundi, siis aluseline vesi seedub ära max 1 tunniga.

Kui inimene ütleb, et ma ei saa vett juua ?
 Sageli on olukordi, kus inimene väidab, et ta ei saa vett juua, sest jookseb kohe pissile.
Ühest küljest on see väga hea, näitab, et neerud teevad oma tööd hästi, kuid teisest küljest on olukord rohkem, kui nutune.

Kui seda lillepotti nüüd uuesti elule aidata ja kastma hakata, siis vesi voolab lihtsalt läbi, sest selle muld (rakud) on nii kuivanud ja võtab ikka päris tükk aega, enne, kui muld (keha suhtes - rakud) hakkavad vett vastu võtma.

Keha puhul tekib olukord, kus rakud ei saa justkui aru, mis toimub, sest nädalaid või kuid või mõnel juhul lausa aastaid ei ole ju neile vett antud ja nende jaoks on justkui see nö ühekordne pakkumine. Kui igapäevaselt hakata korralikult vett jooma, siis saavad ka rakud samm sammult aru et - wow, aga see ei olegi ju ühekordne pakkumine, meile antaksegi nüüd igapäevaselt vett ja veel nii piisavalt.

Seepärast võtab kehal harjumine aega mitu kuud - keskmiselt 3 kuud kulub kindlasti aega, enne kui keha harjub ära, et nüüd saab ta piisavalt vett. 
Kuid miks just Coral Mine?: 
 
Mineraalainete kompleksi Coral-Mine igapäevane kasutamine aitab:

👉        Saavutada vere optimaalset pH taset (nõrgalt leeliseline – pH kuni 8.5);

👉        Vähendada südame- veresoonkonna ja seedeorganite haiguste riski (aidates normaliseerida vererõhku ja südame rütmi);

👉       Normaliseerida neerude, maksa ja seedesüsteemi tööd;

👉      Ennetada osteoporoosi, artriite, suurendada lihaste ja liigeste elastsust, alal hoida ja taastada organismi luu- ja kõhrkudede struktuuri;
👉      Parandada naha seisundit.

Mida Korallivesi teeb:
1) Rikastab vett üle 70 erineva elemendiga (Ioonide tasandil – kergesti omastatav).
2) Muudab vee pindpinevust (teeb vee pehmeks – kehasisese energia kokkuhoid).
3) Toimib kui absorbent – Imeb endasse toksiinid, vees lahustuvad raskemetallid ja nende soolad (s.h kloor ja floor) – organismi puhastav toime.
4) Muudab/korrastab  vee struktuuri (Masaru Emoto katsed).
5) Muudab vee PH nõrgalt leeliseliseks (PH kuni 8.5).
6) Rikastab vett antioksüdantsete omadustega (ORP), andes veele  negatiivse laengu (mV) – muudab vee elavaks.
 

Siin on ka viide 2021 aasta tehtud põhjalikule uuringule Coral Mine vee kohta
https://waterjournal.org/volume-12/jerman/

Jätkan sellega, kuidas õigesti Coral Mine vett juua.

Hommikul peale ärkamist tee endale valmis 640-650 ml käesooja vett (pigem soojem isegi), millesse oled lisanud ühe Coral Mine filtri.

Kui selle korralikult ära segad, siis on see justkui piim. Coral mine vett kutsutaksegi merepiimaks, sest korallivett kogutakse Jaapani Okinava saarestiku lähedalt merepõhjast.

Valmis vee peaksid ära jooma tunni aja jooksul, järkjärgult.

Hommikusööki peaksid sööma siiski alles siis, kui oled peale vee joomist tualetis ära käinud, enamasti toimub see tunni -max kahe jooksul.

Alles siis on õige aeg hommikusööki süüa.

Järgmised Coral Mine vee kogused jood samuti ära enne toidukorda - 30 minutit.

Päeva jooksul peaksid jooma min 30 ml kehakaalu kilogrammi kohta, kui oled segatoiduline ,siis pigem 35ml, sest vesi on ainus tranportöör meie kehas, mis transpordib vajalikud ained mööda keha laiali ja samas vesi peseb meie keha seest poolt.
 
Kuna iga inimene on erinev, siis reaktsioonid on igal inimesel erinevad.
Lisan ka hariva videolingi, mis seletab selle kõige suurepäraselt lahti. 

Siin ka videolink sellest, mismoodi mõjutab koralli liiv kraanivett üldse 
Küsi julgelt lisa, kui tekkis huvi. 
Olen meeleldi abiks ja heaks nõuandjaks sellel teekonnal tervema mina poole.

Soovi korral on saad endale luua kasutajakonto, mis on kohustuste vaba, kuid annab hea võimaluse sulle terviseklubi toodetega tutvumiseks ja soovi korral ka ostude sooritamiseks:


Kommentaarid

  1. Joon üle aasta igapäev Riina Raudsiku soovituse järgi..lisan noa otsaga himaalajat..on see halb?

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Ronald, see on hea lahendus, kui lisada veel juurde Coral Mine veefilter, siis muutub ka vee ORP ehk vee laeng muutub miinusmärgiliseks ehk siis nö elavaks, mis jõuab ka keha rakuni.

      Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Esimesed 90 päeva Coral Clubis - kuidas alustada

Tere armas lugeja. Kirjutan tänases postituses lahti Coral Clubi 90 päevase soovitatava programmi, kuidas ja milliste toodetega alustada oma organismi korrastamist ja nö puhastusprotsessi. Oma kodu me puhastame kõik regulaarselt, kes kord päevas käib toad üle tolmuimeja ja niiske lapiga, kes teeb seda kord nädalas põhjalikumalt, kuid fakt on see, et me kõik teeme seda teatud kindla sagedusega. Kasutame selleks erinevaid puhastusvahendid, nii aineid, kui harjad, lapid jms. Oma keha korrastamisel on meil samuti vaja kasutada erinevaid aineid ja nö harju või lappe. Coral Clubi on ettevõte, mis on tegutsenud aastast 1998 ja eesmärgiga õpetada ja nõustada inimesi, kuidas nad ise saavad oma keha eest hoolt kanda, andes oma kehale parimat, et toimuks loomulik keha tervenemine ilma keemiliste lisaaineteta. Enne soovitan ära vaadata tervisekontseptsiooni, et mõista asja sisu https://www.youtube.com/watch?v=qKwoxve9bYw&t=1s tegemist ei ole lihtsalt toidulisandite krõbistami

Parasitaarne programm PARA-SHIELD - keha puhtaks PUUÜÜRNIKEST.

 Parasitaarne programm  PARA-SHIELD Valmis komplektis on olemas kõik esmaselt vajalik, millega teha algust oma keha puhastusega. Nii nagu me kõik puhastame oma kodu, autot, kontoris, sh aeda jne - siis samuti on vaja puhastada ka oma keha.   Käesolev programm on vaid üks valmis lahendus Coral Clubi valmis toodete komplektidest, need leiab kõik siit viitelt https://ee.coral.club/shop/complete-solutions/ Programm on loodud põhiliselt - Helmindid ehk nugiusside väljaviimisele organismist. Selle programmiga on kindlasti oluline jälgida ka enda toitumist. Mida  EI TOHI SELLE PROGRMMI AJAL TARBIDA: 1. Suhkur ja kõik suhkrusisaldusega tooted, sh mesi, siirupid ja ka suhkruasendajad; 2. Leib ja sai - pärmibaasil sh kõik gluteeni sisaldavad jahutooted 3. Kääritatud tooted - juust, õlu, jogurt      toored seened, õllepärm 4. Suure suhkru sisaldusega puuviljad - melon, viinamarjad sh kuivatatud puuviljad. 5. Maapähklid, gaseeritud joogid, alkohol, sink Millised toiduained on so

Kehadiagnostika, annab vastused keha seisukorrast

QMRA testi eesmärk on anda inimesele informatsiooni tema kehaorganite seisukorra kohta. Teeme seda koostöös Coral Clubiga ja töötame selle ettevõte toodetega, mis on 20 tegevusaasta jooksul ennast igati tõestanud ja saavutatud on suurepäraseid terviseresultaate. Meie keha on üks tervik ja ei saa seda lahti võtta nö varuosadeks, seepärast lähtub ka Coral Clubi kehatervikust ja klubi arstide poolt on koostatud tervisehäirete lahendamiseks spetsiaalsed programmid taimsete vahenditega. Meie keha on üks tervik ja meie keha vajab igapäevaselt õiged mineraale, vitamiine, antioksüdante, fermente jne. Kuid kuidas sa tead, mis sinu kehas puudu on ja mida sinu keha vajab ? Umbes täpselt neid tarbides - on see pigem raha raiskamine. Terviseprobleemid saavad sageli alguse just sellest, et meie kehas on kas midagi üle või on midagi puudu -- igapäevane veetarbimine on väike, värskes õhus viibitakse vähe jne jne - ehk neid komponente on väga palju, mis mängivad rolli meie kogu keha funktsi